جزییات نظارت و صدور مجوز وی‌.او.دی‌.ها به معاونت فضای مجازی واگذار شد

جزییات نظارت و صدور مجوز وی‌.او.دی‌.ها به معاونت فضای مجازی واگذار شد

علی‌اکبر محمودی مهریزی مدیرکل تأمین و تولید تلویزیون تعاملی معاونت فضای مجازی صداوسیما،‌ فرایند جدید دریافت مجوز برای تولید محتوای مجازی زیر نظر این معاونت را تشریح کرد.

سید علی اکبر محمودی مهریزی مدیرکل تأمین و تولید تلویزیون تعاملی معاونت فضای مجازی صداوسیما در گفتگو با خبرگزاری مهر به صورت رسمی تأیید کرد که مجوز محتوای پخش شده از وی‌.او.دی­‌.ها هم به صداوسیما رسیده است و در این گفتگو از ساز وکار چگونگی دریافت مجوزها و محتوای وی‌.او.دی.­‌ها از این اداره کل سخن گفت.
این اداره کل اکنون هم سفارش طرح، نگارش و تولید فیلم و سریال­‌هایی را در دستور کار دارد که قرار است در آینده از تلویزیون­‌های تعاملی آی‌پی‌تی‌وی و نهایتاً شبکه­‌های سیما پخش شود.
* خبری در رسانه‌ها منتشر شد که از این پس نظارت بر سامانه‌­های ویدئوی آنلاین درخواستی یا همان وی‌اودی‌ها که تحت نظارت وزارت ارشاد قرار داشت به صداوسیما واگذار شده و ظاهراً هرکسی که می­‌خواهد در این زمینه فعالیت کند، باید این مجوزها را از اداره کل تأمین و تولید تلویزیون تعاملی معاونت فضای مجازی دریافت کند.چه بخشی از این فرایند به اداره کل تامین و تولید مربوط می‌شود و در مورد نظارت­‌های پیش از تولید افراد باید به چه کسی مراجعه کنند؟