دعوت به همکاری

دعوت به همکاری

   با توجه به نیاز شیما برای انتشار برنامه های نمایشی اعم از فیلم، مجموعه و پویانمایی، به همین منظور از خبرگان و کارشناسان این حوزه جهت ارائه طرح و برنامه همکاری آتی، دعوت بعمل می­آید. خواهشمند است در صورت تمایل، روند اجرایی فعالیت ها برای برنامه های پیشنهادی خود،  بصورت متن و همچنین ارائه فلوچارت و با در نظر گرفتن موارد زیر اعلام نمایید. 

 • طی یک نامه مستقل مدت، مبلغ و سایر تعهدات خود را تا تاریخ 1398/03/31 به شیما اعلام نمایید. زمان اتمام مهلت ارسال برنامه و طرح پیشنهادی این فراخوان بزرگ بدلیل استقبال گروه های مختلف تا پایان تاریخ 98/03/31 روز جمعه تمدید گردید.
 • تمام مواردی که از سوی شما به شیما اعلام می شود جنبه محرمانه داشته و در صورت عدم همکاری، این مطالب به دیگران اعلام نمی شود و شیما نیز آنرا به عنوان یک روش یا بخشی از یک روند استفاده نمی کند و مالکیت معنوی آن همواره متعلق به شما است.
 • مدت فعالیت و دوره همکاری یک سال و حداکثر 13 ماه است.
 • برای برنامه های خارجی هر ماه 30 عنوان سینمایی (پیش فرض 90 دقیقه)، 60 قسمت مجموعه (پیش فرض 45 دقیقه)، 60 قسمت پویانمایی (پیش فرض 20 دقیقه) مورد نیاز است. لازم بذکر است متقاضی می تواند در هر کدام از این بخش ها یا تمامی آنها (سینمایی، مجموعه و پویانمایی) باتوجه به توانایی خود ارایه طرح و پیشنهاد نماید.
 • پس از بررسی عناوین برنامه های پیشنهادی شما توسط شیما موضوع خرید حق انتشار و تکراری نبودن عناوین در سازمان پیگیری و در صورت بلامانع بودن موضوع، به شما اعلام می شود لذا مدت زمان اضافی به پیشنهاد زمان بندی شما در فرآیند آماده سازی اضافه و لحاظ می گردد.

خواهشمند است پس از مطالعه تعاریف، طرح و برآورد اعتبار مورد نیاز خود را در خصوص هرکدام از موارد بند 4 فوق به شیما ارسال نمایید.

 

واحد تأمین برنامه

تعاریف:

 1. برنامه پیشنهادی: شامل تمام فعالیت های جستجو، بررسی، فراداده، دانلود، گزارش نویسی، انتخاب و نهایتاً پیشنهاد به شیما است. (واحد یک عنوان است)
 2. نسخه اصلی: همان نسخه ای است که قرار است عملیات آماده سازی بر روی آن انجام شود که نسخه فول اچ دی پیش فرض است. در صورتی که نسخه موجود نباشد با تایید شیما نسخه با کیفیت پایین تر مورد استفاده قرار می گیرد. (واحد گیگابایت است)
 3. ترجمه: واحد کلمه است بر اساس نرم افزار Word 2016
 4. آماده سازی متن: اصلاح و ویراستاری دیالوگ های برنامه برای فارسی سازی و پرهیز از انتشار ادبیات و فرهنگ بیگانه را شامل می شود. (واحد دقیقه است)
 5. آماده سازی تصویر: اصلاح فنی تصویر و صحنه هایی که برای روتوسکوپی انتخاب شده بر اساس متن و سپس جانمایی صحنه های روتوسکوپی شده و ارایه نسخه برای دوبله است. (واحد دقیقه است)
 6. رتوسکوپی: استفاده از بافت یا رنگ برای رتوسکوپی مورد انتظار است، با پیش فرض 10درصد مدت. (واحد دقیقه است)
 7. دوبله: گویندگی، باندسازی، افکت، موسیقی، میکس، استودیو و خروجی صدا بصورت استریو را شامل می­شود. نمره سطح انتخاب گویندگان اصلی حداقل 75 از 100 باشد. (واحد دقیقه است)
 8. تیزر: شامل تدوین و نگارش متن و گوینده و استودیو است. (واحد یک عنوان است)
 9. زیرنویس: فایل SRT است. به زبان فارسی، از متن نهایی دیالوگ های دوبله شده استفاده می­شود. (واحد عنوان است)
 10. پوستر: با مشخصات 1920x1080px فول اچ دی است. (واحد یک عدد پوستر است)
 11. فراداده: تمام اطلاعات اصلی و جانبی برنامه متن و آرم و عکس با مشخصات 1920x700px است این متادیتاMetaData در فایل اکسل و در آینده در نرم افزار مخصوص که از سوی شیما ارایه می­شود توسط شما درج می­گردد. (واحد یک عنوان است)
 12. سکانس های برتر: شامل حداقل 3 سکانس یا بیشتر از سکانسهای جذاب و مهم یک برنامه است. (واحد یک سکانس است)
 13. رفع اشکال: پس از ارایه نسخه نهایی برنامه، تیزر، سکانس های برتر، زیرنویس ها، فراداده به شیما، نکات اصلاحی اعلام و لازم است توسط شما مجدد اصلاح و تا تایید نهایی اقدام صورت گیرد. (واحد یک عنوان برنامه است)
 14. برای برنامه های ایرانی هیچ محدودیتی از جهت تعداد وجود ندارد و بر اساس بندهای فوق بغیر از موارد مربوط به برنامه های خارجی مانند دوبله و ترجمه و بندهایی از این دست طرح و برآورد خود را اعلام نمایید.

***

علاقه مندان می توانند اطلاعات طرح و برنامه پیشنهادی خود با دریافت فایل اکسل خام از همین صفحه، تکمیل نموده و آن را به آدرس info@shimaiptv.ir ارسال نمایند.

همچنین می توانید در ساعات اداری از 8:30 الی 15:30 با شماره تلفن 29153250-021 تماس حاصل نمایید.

دریافت فرم خام طرح و برنامه پیشنهادی

excelicon
shima-form