ماجراهای تی تی

ماجراهای تی تی

مجموعه انمییشن ” ماجراهای تی تی “به تهیه‌کنندگی و کارگردانی مصطفی یادگار و به سفارش صدا و سیمای مرکز یزد در ۲۶ قسمت ۱۱ دقیقه ای برای کروه سنی کودک و نوجوان تولید شده است.

ساعت پخش ۸:۲۰ و ۲۰:۲۰ از شبکه شی نمک

تهیه کننده و کارگردان : مصطفی یادگار
نویسنده : محمد برومند
خلاصه داستان: در مجموعه انيميشن “تی تی و کوچولوها” كه هر قسمت قصه جداگانه اي دارد، خردسالان با تعدادي از بچه هاي حيوانات آشنا مي شوند، در هر قسمت اين مجموعه داستان زندگي يكي از حيوانات به تصوير كشيده مي شود .” تی تی ” که در این مجموعه موجودی تخیلی و فضایی است با بچه های حیوانات روبرو می شود او که در پی تحقیقات برای شناخت بیشتر موجودات زمینی است . حیوانات را به خاطر ویژگی خاصی که دارند یا به دلیل داشتن عضوی خاص مسخره و سرزنش می کند . تی تی گاه با تشویق گاه با تهدید وگاه با تمسخر ویا ترفندهای خنده دار در غیر این صورت با اجبار و با استفاده از قدرت های ماورایی خود، بچه های حیوانات را وا می دارد تا از آنچه هستند راضي نباشند وبا تغییر در ظاهر خود به موجود جدید دیگری تبدیل شوند . تی تی قدرت جادویی دارد و می تواند این کار را برای حیوانات انجام دهد هر چند که همیشه این تعغیرات همراه با اتفاقات خنده دار و فانتزی است که در راستای دنیای انیمیشن است .
وقتي اين تغيير درحیوان کوچک صورت مي گيرد، تازه متوجه مي شود كه اشتباه كرده است و اگر جز آن چه كه هست باشد در زندگي دچار مشكلات بسياري مي شود.
در اين قصه ها مخاطب به شكل غير مستقيم با ويژگيهاي حيوانات مختلف آشنا مي شود.از آنجا که زندگی شهری کودکان و نوجوانان را از حیوانات دور نگه داشته، آشنایی کودکان با زندگي حيوانات و ويژگي هاي منحصربه فرد آنها به شکل غیر مستقیم در این داستان تکرار می شود.از طرفی کودک در طول داستان با پرورش تخیل و رشد ذهنی همراه خواهد بود و در کنار موضوعات داستان ایجاد سرگرمی و آموزش و … بوجود می آید.